+36 70 628 38 92

Szervezetünkben két nagy szabályozórendszer, a ❤ hormonális szabályozás és az ❤ idegrendszer tartja fenn a szervek harmonikus működését.

 

A hormonok a vérkeringéssel jutnak el a sejtekhez, míg az idegsejtek elektromos jeleket és jelátvivő molekulákat használnak. A hormonális rendszer a szervezet belső állandóságának fenntartásáért felelős, az idegrendszer működése révén viszont a gyorsan változó környezet hatásaihoz alkalmazkodik az ember. A két nagy szabályozórendszer szorosan együttműködik egymással.

 

✅Hormonrendszer

 

A hormonális rendszer központja az agyalapi mirigy. Egyes sejtcsoportjai más belső elválasztású mirigyek hormontermelését fokozzák. A pajzsmirigy hormonja a szervezet energiatermelését serkenti. A hasnyál¬mirigy az inzulint termeli, amely csökkenti a vérplazma szőlőcukor-koncentrációját. Hiányában cukorbetegség alakul ki. A mellékvese hormonjai hozzák létre a készenléti reakciót.

 

✅Idegrendszer

 

💛Az idegsejtek elektromos jelekkel kommunikálnak, amelyek sejtről sejtre adódnak. Az idegsejtek hatalmas hálózatokba szerveződnek, idegrendszert alkotnak. A központi idegrendszer részei az agyvelő és a gerincvelő, a környéki idegrendszerhez az agyidegek és a gerincvelői idegek tartoznak. Az idegrendszer alapműködése a reflex.

 

💚A gerincvelő reflexközpont. Egyes reflexek a vázizmok összehúzódását hozzák létre, mások a belső szervek izomzatának és mirigyei¬nek működését szabályozzák. Az agyvelő részei az agytörzs, a kisagy, a köztiagy és a nagyagy. Az agytörzsben életfontosságú, belső szerveket irányító (légzés, szívműködés és a vérnyomás szabályozása) központok vannak.

 

💙A kisagy a mozgásszabályozás egyik legfontosabb központja. A köztiagy egyik területe a belső szervek irányításának legfelső központja (táplálékfelvétel, hőszabályozás, hormonális szabályozás), másik része az érzékszervekből jövő információk feldolgozásában vesz részt.

 

💜A nagyagykéreg legnagyobb részét azok a sejtcsoportok alkotják, amelyek az emberre jellemző legmagasabb működéseket (pl. a gondolkodás) valósítják meg.

 

✅Érzékszervek

 

A külvilágból vagy a szervezetünk belsejéből érkező hatásokat receptorsejtek fogják fel és alakítják ingerületté. Az ingerületekből az agykérgi központokban alakul ki az érzet. A receptorsejtek érzékszervekbe csoportosulnak.

 

Élete során mindenki szembekerül nehézségekkel. A szenvedélybetegségek a legrosszabb megoldások közé tartoznak, mert rombolják a személyiséget. A viselkedési szenvedélybetegségek közé tartozik például a játékszenvedély. A szenvedélybetegségeket okozó szerek közül az alkohol a legdominánsabb.

 

❌A legtöbb esetben csak akkor veszünk róluk tudomást, ha valami problémát, elváltozást okoznak. Legyen az folyamatos testsúlyemelkedés, idegesség, vagy a menstruációs problémák, a hormonháztartásban jelentkező zavar életminőségünket és egészségünket is jelentősen befolyásolja.

 

✅Betegségek kezelése

 

A hormonrendszer zavara által okozott betegségek spektruma annyira széles, hogy nehéz lenne egyetlen célravezető gyógymódot kiemelni.

 

Általában elmondható, hogy keresni kell a kiváltó okokat és törekedni kell az oki kezelésre. Az esetek egy részben a kezelésre, a hormonpótlásra, más részében a megelőzésre kell törekedni.

 

🚩Ha Ön magára ismer a cikk alapján, keressen bátran a megoldásért!

 

🚩Előzetes bejelentkezés:

 

Tarjányi Lászlóné Okl. Bioenergetikus Tel.: +36-70/628-3892